Oldalak -Tartalom

2025. április 25., péntek

Öngondoskodás és kapcsolódás

#pszichológia #lélekpirulák #élet #nézőpontok #gondolatébresztő #ego #lélek #szükségletek #határok #önbecsülés


            Öngondoskodás és kapcsolódás


🔎🗒️ Gondolatmorzsám:


~Mindig válaszd magad, aztán válaszd azokat, akik téged választottak.~ 


🗣️ Elsőre azt gondolhatod, hogy talán önzőnek hangzik. Mintha azt mondanánk: „előbb én, majd csak aztán jöhet bárki más – ha egyáltalán.” Egyfajta komfortzónába húzódó életfilozófia sejlik mögötte, ahol csak azokkal kapcsolódom, akik már biztosan engem választottak. Kényelmes. Kockázatmentes. És ha őszinték vagyunk: néha bizony kicsit gyáva is.


🔎De nézzük csak meg együtt újra – mélyebbről is egy kicsit. Talán nem önzés ez, hanem öngondoskodás. Egy sokat próbált lélek tapasztalatának esszenciája ez. Aki már éppen elégszer választott másokat maga helyett, próbált megfelelni, boldoggá tenni, szerethetőségét bizonyítani, miközben ő maga lassan elfogyott a folyamatban. És aztán egy ponton szerencsére rájött: ha nem választom magamat, más sem fog igazán.


Ez a mondat úgy gondolom egyfajta belső sorrend. Előbb én – egyáltalán nem azért, hogy kizárjak másokat, hanem hogy rendben legyek, hogy tudjam, ki vagyok, mire van szükségem, hol vannak a határaim. És ha ezt már tisztán látom, akkor tudok csak tisztán kapcsolódni. Akkor választom azokat, akik valóban engem választanak – nem csak azt, amit nyújtani tudok, nem a megfelelést, nem a szerepet. Engem.


Ez nem egy fal, hanem egy szűrő. Nem kizár, hanem tisztáz. Nem önzés, hanem önbecsülés. És talán ami a legszebb benne, hogy ha ezt az utat járjuk, egy idő után nem csak azok maradnak mellettünk, akik választanak minket – hanem mi is valóban, szívből tudjuk választani őket.


Szeretettel Alíz 😊 



#SzabóAlízpszichológus

#Lélekpirulák 

#hatetszikoszdmeg 



Képek forrása: Pinterestről 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése